Itinerer: KronikaRajdow.pl » Wywiady » Aktualności » Marek Pawłowski zaprasza na rajd!

Marek Pawłowski zaprasza na rajd!

Aktualności środa, 17 września 2014 08:11
Marek Pawłowski zaprasza na rajd! fot. Jakub Żołędowski

Rajdowe Legendy cieszą się coraz większym zainteresowaniem i są obecne na wielu imprezach sportu samochodowego. Po raz kolejny będą też gościć na eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski dzięki staraniom Marka Pawłowskiego - wieloletniego działacza sportowego i pilota rajdowego z zespołu Rally Legend Team Poland.

Po wakacyjnej przerwie druga część sezonu rajdowego zapowiada się bardzo ciekawie. W drugi weekend września w dniach 13-14 września odbyła się kolejna eliminacja pucharu Classicauto Cup - Track Day Ułęż. W imprezie wystartowali zawodnicy z zespołu Rally Legend Team Poland. Już w najbliższy weekend w dniach 19-21 września zostanie rozegrany II Rajd 1001 Jezior - Rajdowe Legendy na Warmii. Natomiast w ostatni weekend września w dniach 26-28.09 odbędzie się szósta eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2014.


Utytułowany pilot rajdowy, wieloletni członek i działacz Automobilklubu Polski - Marek Pawłowski, przygotował dla kibiców i pasjonatów dawnych rajdów niespodziankę. Przejazd pokazowy Rajdowych Legend podczas Super OS Rajdu Nadwiślańskiego.


Marek Pawłowski: „Kilku zawodników związanych z Teamem LEGEND spotkało się w piątek 12.09 i sobotę na lotnisku w Ułężu. I tak Marcin Miziak pomysłodawca i nestor cyklu Classicauto Cup jak zawsze był organizatorem imprezy dbając przede wszystkim o bezpieczeństwo zawodników, a zgłoszonych było prawie 100 załóg. Na żółto-niebieskim Polonezie wystartowali Adam Dowgird z Andrzejem Borkowskim i zgodnie z przepisami zgłosili się też w odwrotnej konfiguracji załogi. Ich serwisem zajmował się Rafał Winiarski. Na niebiesko czarnej Lancii Fulvi Coupe została zgłoszona załoga z numerem 12 - Andrzej Wodziński z Markiem Pawłowskim, a z numerem 90 Marek Pawłowski z Andrzejem Śrubą Wodzińskim. Tomek Ciecierzyński z Jurkim Dyszym przyjechali ustawić Lancie. W piątek rozegrane zostało nocne kryterium i okazało się, że większość zawodników nie potrfi jeździć po nocy, a nie jest to łatwe w nocy na  pasach startowych dawnego lotniska pomiędzy bramkami, trochę łatwiej było na wąskich partiach alejek dojazdowych.

Marek Pawłowski zaprasza na rajd!

Andrzej „Śruba” Wodziński i Marek Pawłowski - nocny odcinek / fot. Jakub Żołędowski


W sobotę od rana zaczęła się walka na 3.6 km ustawionym bardzo technicznym torze. Po pierwszych przejazdach lekkie zaskoczenie, na Polonezie lepsze czasy wykręcał Andrzej Borkowski, ale Adam zdecydował zabrać się do roboty i natychmiast przyspieszył. W Lancii od pierwszego przjazdu prowadził Śruba, a jego etatowy pilot zajmował drugie miejsce w klasie. Niestety na dwa ostatnie przejazdy Andzej zdecydował się na zmianę opon na intermediaty i szybki konkurent na Skodzie 120S Rallye wygrał klasę o ułamki sekund.

 

II Rajd 1001 Jezior - Rajdowe Legendy na Warmii 19-21.09.2014 / Olsztyn

 

W tym tygodniu spotykamy się w Olsztynie na „Rajdzie 1001 Jezior”. W Olsztynie spotkamy na pewno wielu naszych kolegów, pasjonatów dawnych rajdówek. Wiemy, że z Czech przyjeżdża Edi Patera tym razem Ładą.

 

Rajd Nadwiślański 26-28.09.2014 / Puławy


Tydzień potem w piątek 26.09 spotykamy się w Puławach gdzie o godzinie 18:00 zaczniemy pokazy przed Super OS Rajdu Nadwiślańskiego. Zapraszamy na nasze przejazdy, a my postarmy się pokazać możliwości naszych Legendarnych rajdówek” - Marek Pawłowski

 

Marek Pawłowski zaprasza na rajd!

Marek Pawłowski - na prawym fotelu pilota w Lancii Fulvi Coupe / fot. Jakub Żołędowski