Itinerer: KronikaRajdow.pl » Rajdowa giełda » Giełda » Sprzedam » Ford Capri 1600 GT 1972

Sprzedam » Ford Capri 1600 GT 1972

Thursday, 30 November 2017 11:49

Ford Capri miał być w założeniu producenta europejskim odpowiednikiem Mustanga. Prace nad projektem powierzono zarówno niemieckiej jak i brytyjskiej dywizji Forda. Efektem było bardzo zgrabne tylnonapędowe coupe z szeroką paletą silników oraz opcji wyposażeniowych.

Strategia pozwalająca klientom na dobieranie wielu parametrów we własnym zakresie była kluczem do sukcesu auta. Już w cenie zwykłej “osobówki”, można było nabyć pojazd o sportowej sylwetce, choć osiągi nie zawsze szły z nią w parze. Capri okazało się być jednak dużym sukcesem i przez długi czas było jednym z popularniejszych europejskich samochodów w swoim segmencie, cieszącym się uznaniem przede wszystkim młodszych kierowców.

Prezentowany egzemplarz Forda Capri 1600 GT pochodzi z 1972 roku. Samochód od nowości był w rękach jednego właściciela w Szwajcarii, który kilkanaście lat temu wymeldował go i trzymał w ciepłym i suchym garażu. Auto do Polski trafiło w roku 2015. Nowy właściciel od razu rozpoczął proces przywracaniu samochodu do stanu niemal fabrycznego. Nadwozie nie wymagało większych napraw, jedynie drobne ubytki na progach i w podłodze były spawane oraz cynowane w profesjonalny sposób. Na karoserii wciąż znajduje się pierwszy lakier. Jeśli chodzi o wymianę elementów zewnętrznych to dokupiono oryginalny tylni zderzak, bo poprzedni był uszkodzony oraz klosz jednej z lamp. Wnętrze jest w całości kompletne i w doskonałej kondycji, jedynym zabiegiem renowacyjnym było obszycie na nowo skórą wieńca kierownicy. Wersja GT odznacza się między innymi sześciopolowym licznikiem oraz zegarkiem w tunelu środkowym. Jedyną modyfikacją jakiej dokonał właściciel jest montaż nowego układu wydechowego ze stali nierdzewnej. Samochód przeszedł poza tym pełen serwis mechaniczny oraz wymianę elementów eksploatacyjnych, również w kwestii zawieszenia, a także ma nowe ogumienie. Postarano się nawet o takie smaczki jak komplet specjalnego oklejenia dla wersji GT oraz regenerację dodatkowych reflektorów.

Do samochodu dołączona jest pełna dokumentacja zawierająca: instrukcję obsługi, książkę serwisową prowadzoną do lat dwutysięcznych, faktury czy wyniki badania spalin. Ford Capri w takim stanie to już prawdziwa rzadkość, tym bardziej z potwierdzoną historią i po tak drobiazgowej naprawie.

 


Ford Capri 1600 GT

 

Rocznik: 1972
Pojemność: 1598 cm³ R4
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Rodzaj napędu: RWD - na tylne koła
Moc: 86 KM

 

 

Cena: 50 000 PLN (cena wywoławcza)

 

 

Zapraszamy na aukcję zimową Ardor
2 grudnia 2017
Szucha Premium Offices
ul. Litewska 1 Warszawa
www.ardorauctions.pl