Itinerer: KronikaRajdow.pl » Interviews » Aktualności » Finał Pucharu Legend

Finał Pucharu Legend

Aktualności Sunday, 30 September 2018 11:28
Finał Pucharu Legend fot. Jakub Żołędowski

W niedzielę 7 października zostanie rozegrana finałowa V Runda Pucharu Legend KronikaRajdow.pl. Serdecznie wszystkich zapraszamy na Tor Modlin pod Warszawą.

W latach dziewięćdziesiątych na dawnym lotnisku w Modlinie rozgrywano Wyścigowe Mistrzostwa Polski. Na wytyczonej trasie po betonowym pasie startowym ścigał się m.in. Puchar Renault Megane oraz Fiata Cinquecento. Dwadzieścia lat później niespełna kilkaset metrów od dawnego wyścigowego toru zadebiutował podczas 55 Rajdu Barbórka 2017 - Tor Modlin. Najnowszy tor szkoleniowy w Polsce, pierwszy tego typu obiekt w okolicach Warszawy, oddalony zaledwie 36 km od centrum miasta.

 

fot. Jakub Żołędowski - I Runda Liqui Moly Classicauto Cup - Tor Modlin

fot. Jakub Żołędowski - I Runda Liqui Moly Classicauto Cup - Tor Modlin

 

15 kwietnia na Torze Modlin, została rozegrana pierwsza w tym sezonie eliminacja Liqui Moly Classicauto Cup. W zawodach wystartowało ponad 100 uczestników, w tym czterech w Pucharze Legend Kronika Rajdow.pl: Piotr Zalewski - Porsche 911 SC RS, Tomasz Szostak - Lancia Beta Coupe, Wojciech Bazarnik - Toyota Celica GT-Four ST185 i Jan Biegoń - Toyota MR2.

 

 

 

fot. Jakub Żołędowski - Puchar Legend KronikaRajdow.pl - Tor Modlin 15.04.2018

fot. Jakub Żołędowski - Puchar Legend KronikaRajdow.pl - Tor Modlin 15.04.2018


Awaria techniczna wyeliminowała Wojtka Bazarnika z rywalizacji. Zawody wygrał Piotr Zalewski w Porsche. Drugi był Jan Biegoń, a na trzecim miejscu uplasował się Tomasz Szostak. Odbierając puchar na podium zapowiedział, że to jego ostatni start jako kierowcy i jest zmuszony wycofać się ze sportu. Pomimo problemów ze zdrowiem, dzięki naszym namowom i jego wielkiej determinacji i woli walki Tomasz Szostak wystartował jeszcze w drugiej i trzeciej eliminacji Pucharu Legend, która odbyła się w czerwcu na Torze Bednary i w lipcu w Ułężu.


Serdecznie wszystkich zapraszamy 7 października na finałową V Rundę Pucharu Legend Kronika Rajdow.pl, która odbędzie się w ramach zawodów Liqui Moly Classicauto Cup 2018.


Na uczestników czeka ciekawa techniczne trasa podzielona na dwie części z trzema wzniesieniami. Kibice będą mogli obserwować zmagania klasyków z dwupiętrowych trybun nowoczesnego budynku. Ostatnia finałowa runda Pucharu Legend na Torze Modlin oddalonym zaledwie 36 km od centrum Warszawy to doskonałe miejsce na spotkanie, szczególnie zawodników, dawnych pracowników FSO oraz OBRSO, działaczy i sympatyków prawdziwych rajdów.


Facebook - wydarzenie V Runda Tor Modlin II 07.10.2018   |   Mapa - V Runda Tor Modlin II 07.10.2018 (mapa)

Zapisy - V Runda Tor Modlin II 07.10.2018   |   Szczegółowe informacje