Itinerer: KronikaRajdow.pl » Interviews » Aktualności » Puchar Marka Pawłowskiego w Pradze

Puchar Marka Pawłowskiego w Pradze

Aktualności Monday, 09 April 2018 10:24

Po raz pierwszy na Rallye Praha Revival zabraknie Marka Pawłowskiego. Upamiętnieniem Jego wspaniałej osoby będzie specjalny Puchar Marka Pawłowskiego dla najszybszej polskiej załogi startującej w Rallye Praha Revial 2018.

Marek Pawłowski - legendarny pilot rajdowy, promotor Rajdowych Legend, doskonały organizator, a przede wszystkim wspaniały człowiek, niezwykle uczynny i radosny, dusza towarzystwa... zmarł 7 stycznia 2018 roku.


Po raz pierwszy na Rajdzie Praha Revival zabraknie Marka Pawłowskiego - wielkiego sympatyka czeskiej imprezy. Przez pięć lat od trzeciej edycji Rallye Praha Revival 2013 startował ze swoim Przyjacielem Andrzejem Wodzińskim. Bardzo polubił ten rajd i jego atmosferę, którą jednak w dużej mierze sam tworzył. Zamiast odpoczywać po całym dniu siedzenia w ciasnej rajdówce i pokonywaniu ponad 200 kilometrów trasy rajdu, uwielbiał przesiadywać do późnych godzin nocnych w hotelowym barze wśród najbliższych rajdowych Przyjaciół i znajomych opowiadając niezapomniane historie i żarty. Był dużą towarzystwa i zdecydowanie ubarwiał swoją osobą każdy rajdowy wyjazd do Czech.


Marek Pawłowski był współtwórcą towarzyskiego zespołu Rally Legend Team Poland. Przywiązując największą uwagę do promocji, osobiście zaangażował się z produkcję rajdowych koszul w narodowych barwach dla zespołu ekipy legend.
 

Rally Legend Team Poland - 4. Rallye Praha Revival 2014

Rally Legend Team Poland - 4. Rallye Praha Revival 2014


Z Andrzejem Wodzińskim startowali w Czechach pięciokrotnie, różnymi samochodami - Lancią Fulvią, Alfa Romeo 1750 GTV, Volvo PV544, Volvo Amazon i zawsze z przygodami. Początkowo wyeliminowała ich awaria techniczna, w kolejnych latach zdarzały się pomyłki nawigacyjne, których zresztą nie ustrzegły się wszystkie załogi. Zawsze jednak z uśmiechem na ustach i nadzieją, że w kolejnym roku na starcie w Pradze spotkamy się znów wszyscy razem...
 

Rally Legend Team Poland - 4. Rallye Praha Revival 2014

 

W tym roku podczas 8. Rallye Praha Revival 2018, aby upamiętnić Jego niezwykła osobę - zawodnicy powalczą o specjalny Puchar Marka Pawłowskiego dla najszybszej polskiej załogi. Puchar wręczy Andrzej Wodziński, przyjaciel i kierowca z którym Marek startował ostatnie kilka sezonów.

 


Marek Pawłowski na Rallye Praha Revival 2013-2017

fot. Jakub Żołędowski