Itinerer: KronikaRajdow.pl » Interviews » Aktualności » Marek Pawłowski nie żyje

Marek Pawłowski nie żyje

Aktualności Monday, 08 January 2018 13:24

Legendarny pilot Rajdowy, promotor Rajdowych Legend, doskonały organizator, a przede wszystkim wspaniały człowiek, niezwykle uczynny i radosny, dusza towarzystwa... Informację o śmierci przekazał nam Andrzej Wodziński, Przyjaciel i kierowca rajdowy Marka.

Marek Pawłowski - Rajdowa Legenda, zawodnik, sędzia rajdowy i działacz sportowy związany z Automobilklubem Polski. Dyrektor wielu rajdów samochodowych i twórca najważniejszych tras imprez w Polsce. Trzykrotnie Wicedyrektor Rajdu Barbórka - Legend. Przede wszystkim wspaniały człowiek, serdeczny i uczynny - dusza towarzystwa.


Marek Pawłowski w 1972 roku zdobył licencję rajdową i zadebiutował w Rajdzie Warszawskim jako kierowca rajdowy. Po wypadku i kasacji swojej rajdówki zaczął startować jako pilot. Początkowo ze Zbigniewem Eysmontem, potem z Markiem Karczewskim, wielokrotnie w Mistrzostwach Polski i rajdach zagranicznych. W kolejnych latach przemiennie startował z Andrzejem Koperem, Bogdanem Drągowskim, Markiem Karczewskim, Jeremi Doria Dernałowiczem i Grzegorzem Malinowskim. Kilkukrotnie startował z Marianem Bublewiczem w Polsce i za granicą. Zdobył łącznie pięć tytułów mistrzowskich, w tym dwa mistrzostwa w swojej klasie.

Karierę sportową zakończył w połowie lat osiemdziesiątych. Po blisko trzydziestu latach powrócił do sportu wspólnie ze swoim przyjacielem Andrzejem Wodzińskim startując historycznymi rajdówkami. Od 2011 roku wzięli udział w niezliczonej liczbie imprez w Polsce i za granicą w klasie Legend. Po raz ostatni wystartowali w51. Rajdzie Dolnośląskim 2017…

 

fot. Jakub Żołędowski - Andrzej Wodziński i Marek Pawłowski - Lancia Fulvia

 

fot. Jakub Żołędowski - Andrzej Wodziński i Marek Pawłowski - Lancia Fulvia

 

„Z Markiem Pawłowskim jako KronikaRajdow.pl byliśmy bardzo blisko związani i przez siedem lat współpracowaliśmy. Marek przygotował specjalnie dla nas kilkadziesiąt tekstów, które publikowaliśmy na łamach naszego portalu oraz na facebooku. Zawsze z wielką ochotą pisał niezapomniane relacje ze wspólnych startów w rajdach ze swoim Przyjacielem Andrzej Wodzińskim. Podsumowywał starty Polskiej ekipy rajdowej w Rallye Praha Revival i współtworzył zespół historyczny - Rally Legend Team Poland. Marek był wielkim animatorem Rajdowych Legend. Działał na rzecz startu historycznych samochodów rajdowych w prologach Rajdu Polski zaliczanego do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata, oraz trzykrotnie jako współdyrektor Rajdu Barbórka - Legend.

Marek Pawłowski był przede wszystkim wspaniałym i zabawnym człowiekiem, niezastąpionym towarzyszem na wszystkich wyjazdach rajdowych.”  Jakub Żołędowski - redaktor naczelny KronikaRajdow.pl

 

 

Marek Pawłowski w obiektywie Jakub Żołędowskiego