Itinerer: KronikaRajdow.pl » Interviews » Aktualności » Andrzej Jaroszewicz startuje w Wiśle!

Andrzej Jaroszewicz startuje w Wiśle!

Aktualności Wednesday, 20 September 2017 14:19

42 lata temu Andrzej Jaroszewicz za kierownicą Fiata 124 Abarth wygrał 25 Rajd Wisły 1975. Jak na Mistrza przystało wystartuje z pierwszym numerem startowym w 63 Rajdzie Wisły - Volvo PV544 Sport!

Z wielką przyjemnością informujemy, że z inicjatywy M&C Historic Rally Team chyba najbardziej utytułowany polski Mistrz Rajdowy, dwukrotny Wicemistrz Europy, zwycięzca niezliczonych rajdów w Polsce i za granicą Andrzej Jaroszewicz będzie gościem M&C Historic Rally Team oraz Organizatora na 63 Rajdzie Wisły.

Andrzej Jaroszewicz wystartuje użyczonym mu w tym celu przez innego słynnego zawodnika, w tym aktywnego zawodnika HRSMP Andrzeja "Śrubę" Wodzińskiego - Volvem PV544 Sport - samochodem o wspaniałej historii rajdowej. Jak na Mistrza przystało Andrzej Jaroszewicz wystartuje z numerem 1.

 

Andrzej Jaroszewicz startuje w Wiśle! 

fot. Jakub Żołędowski - Volvo PV544 Sport

 

„Mamy nadziej, że uczestnictwo Andrzeja Jaroszewicza w 63 Rajdzie Wisły to dopiero początek udziału w HRSMP naszych mistrzów sportu rajdowego z lat minionych - powiedział szef zespołu M&C Historic RallyTeam - Mirosław Miernik. „Jesteśmy im to winni, jesteśmy winni to kibicom. Formuła rajdów historycznych jest wymarzona dla przypomnienia młodszym pokoleniom kibiców naszych Mistrzów i dania im okazji osobistego z nimi spotkania, zobaczenia ich jazdy na odcinkach specjalnych rajdów HRSMP.” To kolejny dowód na to, że HRSMP to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również misja dbałości o wspaniałą naszą historię rajdów, o ich etos i pamięć o naszych rajdowych Mistrzach.

 

Historyczny charakteru Rajdu Wisły, szczególny stosunek Automobilklubu Śląskiego do rajdów historycznych, potrójna historyczna formuła tegorocznej, 63-ej edycji rajdu sprawia, że prezentacja naszych Mistrzów na rajdowych trasach HRSMP rozpoczyna się właśnie w Wiśle. Mirosław Miernik zapowiedział też, że „to dopiero początek”. „Nasze plany jeszcze w tym roku zaskoczą wielu naszych kibiców i sprawią im wiele radości, a rok 2018 będzie takim samym przełomem w rajdach historycznych, jakim w tym roku jest Przełom Wisły.”

 

Andrzej Jaroszewicz startuje w Wiśle!

fot. Rajd Wisły - Fiat 124 Abarth Andrzeja Jaroszewicza - 25 Rajd Wisły 1975


Serdecznie zapraszamy przed rajdem na stanowisko serwisowe M&C Historic Rally Team - Art Rally gdzie Mistrz Andrzej chętnie da Wam swój autograf i odpowie na wasze pytania. Do zobaczenia na Rajdzie!     


KronikaRajdow.pl - jest oficjalnym partnerem M&C Historic Rally Team oraz Motul HRSMP 2017