Itinerer: KronikaRajdow.pl » Interviews » Aktualności » Powrót Fiata 131 Abarth!

Powrót Fiata 131 Abarth!

Aktualności Tuesday, 22 August 2017 19:20
Powrót Fiata 131 Abarth! fot. Jakub Żołędowski

Mirosław Miernik wraca na rajdowe trasy! Koordynator i twórca HRSMP w ostatnim czasie jednocześnie przebudowywał swojego Fiata 131 Abarth. Głodny sportowej jazdy wystartuje Rajdową Legendą w najbliższym 51 Rajdzie Dolnośląskiego, który zostanie rozegrany w dniach 8-9 września 2017 roku.

Mirosław Miernik - wielki entuzjasta i pasjonat rajdowych legend, właściciel nienagannych replik Fiata 124 Abarth Grupa IV z 1973 roku oraz Fiata 131 Rally Abarth Grupa IV z 1980 roku. Wspaniały organizator i wreszcie koordynator HRSMP - Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017.

Po pierwszym pełnym sezonie jako HRPP, cykl HRSMP okrzepł i doskonale się rozwija. Znacznie wzrosła liczba startujących zawodników, a prawie 90 % z nich ma już licencje R/ R co-driver. Nic więc dziwnego, że kierowca rajdowy i zawodnik, który z konieczności stał się działaczem chce wreszcie robić to co lubi najbardziej - startować w rajdach.

 

powrot-fiata-131-abarth32.jpg

Fot. Jakub Żołędowski - Fiat 131 Abarth - Rajd Barbórka 2015


Przygotowując się do startu w Rajdzie Dolnośląskim Koordynator skomentował to następująco: „Pierwszy start w drugiej połowie sezonu, kiedy wszyscy przejechali już po trzy rajdy to raczej testy przed sezonem 2018 niż poważny start sportowy. Trzeba wrócić do formy jako kierowca. Trzeba wreszcie stworzyć stałą załogę z pilotem, którego na sezon 2018 jeszcze nie mam - choć rozmowy trwają... Trzeba też objeździć samochód, który ostatnio przeszedł poważną przebudowę geometrii zawieszenia. Ale jak nie teraz to kiedy?”

Fot. Jakub Żołędowski - Fiat 131 Abarth - Rajd Barbórka 2015 

Fot. Jakub Żołędowski - Fiat 131 Abarth - Rajd Barbórka 2015


Mirosław Miernik poinformował, że nie planuje abdykacji z Koordynatora cyklu, ale bieżącą koordynację poszczególnych rund prowadził będzie jego zastępca, Michał "Guma" Piotrowski, który będzie Koordynatorem poszczególnych rund. I to on - od Rajdu Dolnośląskiego -  przejmuje rolę Odpowiedzialnego za Kontakty z Zawodnikami oraz wszelkie sprawy organizacyjne. Michał "Guma" Piotrowski sam jest doświadczonym zawodnikiem i sędzią sportu samochodowego.  Jak powiedział nam Mirosław Miernik: „Guma"  jest dobrze znany zawodnikom, bo jest z nami od Rajdu Wisły w sezonie 2016. Jest świetnie przygotowany do pełnienia tej roli. Poznał wszystkie tajniki organizacyjne i regulaminowe HRSMP i doskonale sobie poradzi odciążając mnie od większości zadań, szczególnie od tych, które wyłączały mnie z możliwości startu jako zawodnik”.


Choć nie jest to wiadomość niespodziewana, bo mówiło się o tym od początku sezonu teraz można uznać ją za oficjalne spełnienie poprzednich zapowiedzi. Mirosław Miernik nie chciał jeszcze odkrywać wszystkich kart i spodziewamy się, że nie powiedział w tym sezonie jeszcze ostatniego słowa.


Fiat 131 Abarth Grupa IV 1980 - fot. Jakub Żołędowski