Itinerer: KronikaRajdow.pl » Interviews » Aktualności » Zawodnicy przed Rajdem 1001 Jezior!

Zawodnicy przed Rajdem 1001 Jezior!

Aktualności Thursday, 18 September 2014 13:47

Już jutro startuje 2 Rajd 1001 Jezior - Rajdowe Legendy na Warmii - największa w Polsce impreza rajdowo-towarzyska o charakterze sportowym. Do rajdu zgłosili się goście z zagranicy oraz utytułowani Polscy zawodnicy. Po raz pierwszy zostanie też rozegrany Puchar KDL - Krajów Demokracji Ludowej!

W dniach 19-21 września zostanie rozegrany 2 Rajd 1001 Jezior - Rajdowe Legendy na Warmii. Trzydniowa impreza wytoczona malowniczymi drogami Warmii. Imponujący dystans, blisko 400 km trasy rajdu, w tym około 40 km oesowych. Zróżnicowane odcinki specjalne i widowiskowy Supersprint w Dobrym Mieście ze strefą kibica, rozegrany w ramach Rajdu 1001 Jezior.


Zawodnicy przed Rajdem 1001 Jezior!


2 Rajd 1001 Jezior - Rajdowe Legendy na Warmii


Data imprezy: 19-21.09.2014
Baza rajdu: Olsztyn
Dystans: ok. 400 km
Próby sportowe: ok. 40 km
Nawierzchnia: asfalt, beton, kostka
Strona  internetowa: www.rajd1001jezior.pl

Lista zgłoszeń - 2 Rajd 1001 Jezior  |  Harmonogram - 2 Rajd 1001 Jezior

 


Opel Kadett GT / E - Arkadiusz Kula / Jakub Żołędowski


Zawodnicy przed Rajdem 1001 Jezior!

„Niespodziewanie na kilka dni przed Rajdem 1001 Jezior otrzymałem propozycję startu z Arkiem, w zastępstwie Magdy Wilk, która w ten weekend będzie występować na pokazach VERVA Street Racing w Warszawie. Miałem już przyjemność startować na prawym fotelu pilota  z Rafałem Winiarskim Fiatem 125p oraz z Adamem Dowgirdem Polonezem 2000, ale najnowszy projekt Arka zapowiada i prezentuje się imponująco! Opel Kadett GT/E jest piękny i piekielnie mocny! Tylne łapy, 200 koni mechanicznych i tylko 900 kg masy - to prawdziwy potwór! Cieszę się niezmiernie, że będziemy mogli zaprezentować najnowszą replikę Rajdowej Legendy! Szczególnie na trasach Rajdu 1001 Jezior, gdzie na początku lat 80-dziesiątych na Warmińskich szutrach takim samochodem startował Marian Bublewicz” - Jakub Żołędowski


FSO Polonez 2000 Grupa B - Adam Dowgird / Przemek Bosek


Zawodnicy przed Rajdem 1001 Jezior!


Start w Rajdzie 1001 Jezior jest dla nas ważnym wydarzeniem z kilku powodów. Po pierwsze z tego powodu że jest rozgrywany w Olsztynie i okolicach, czyli pod domem. Po drugi, że jest jedną z niewielu imprez skierowaną do klasyków, w pełni rajdowo-towarzyską. Po trzecie lista startowa zapowiada się bardzo ciekawie - wielu kolegów z rajdowych tras, w tym załogi zagraniczne z Czech i Niemiec z którymi jesteśmy bardzo zaprzyjaźnieni. Po czwarte, bo cała koncepcja imprezy jest wzorowana na tym co zobaczyliśmy na zawodach Praha Revival w Czechach. Poza tym jest naprawdę dużo jeżdżenia - 40 km prób sportowych, 3 dni jeżdżenia fajnymi dojazdówkami. Dodatkowego klimatu dodają próby na dawnym Stadionie Stomilu, Orneta, Radostowo mocno związane z historią motorsportu na Warmii.Ważną próbą sportową jest sobotnia impreza integracyjna :) Bardzo liczymy na rywalizacje w klasie KDL (auta z dawnego bloku wschodniego). Z dumą będziemy reprezentować barwy Rally Legend Team Poland! Bardzo wszystkich zapraszamy na wyjątkowy Rajd 1001 Jezior w najbliższy weekend do Olsztyna!
- Adam Dowgird


Fiat 125p - Mariusz Ziółkowski / Rafał Winiarski


Zawodnicy przed Rajdem 1001 Jezior!


Tym razem wystartujemy czerwonym Fiatem 125p z 1987 roku. Samochód został złożony i przygotowany w oparciu o oryginalne części auta Krzysztofa Godwoda, którym ścigał się w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski do 1993 roku w klasie A14 - Grupa A 1600. Fiat 125p posiada oryginalny układ napędowy oraz skrzynie biegów włoskiej firmy Colotii. Tylny most z krótkim przełożeniem i szperą Colotii. Używany przez Krzysztofa Godwoda silnik został zastąpiony mocniejszą, dwulitrową jednostką produkcji włoskiej z Fiata 132, na wtrysku mechanicznym. Zawieszenie oraz hamulce są takie jak używane w samochodzie Godwoda, podobnie płyta pod silnikiem oraz wiele innych drobniejszych podzespołów. Hitachi Power Tools Polska wraz ze swoim partnerem handlowym P.H.U. KELSO Piotr Marciniak - będą nas sponsorować w sezonie rajdowym 2014 i 2015” - Rafał Winiarski