Itinerer: KronikaRajdow.pl » Interviews » Aktualności » Legend Boucles de Spa 2013

Legend Boucles de Spa 2013

Aktualności Friday, 15 February 2013 16:38
Legend Boucles de Spa 2013 fot. racspa.be

Trwa właśnie dwudniowy rajd historyczny Legend Boucles de Spa. Swój udział w imprezie zgłosiły 272 załogi. Wsród startujących utytułowani kierowcy rajdowi, również z serii WRC. Mikko Hirvonen jadący Citroenem Visa 1000 Pistes, Francois Duval na Fordzie Escorcie, Henning Solberg w Oplu Asconie, Bruno Thiry zapowiedział Audi Quattro, a Patrick Snijers Lancię 037.

Legend Boucles de Spa to rajd historyczny, a nie jazda na punktualność. Impreza zgromadziła na starcie dużą grupę zawodników i wspaniałych kierowców. Rajdy historyczne coraz śmielej zmierzają do prawdziwego współzawodnictwa. Do swojej genezy prawdziwego ścigania. Tego typu imprezy cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

 

W Polsce obecnie nie ma ani jednego odpowiednika Rajdu Historycznego, opartego na współzawodnictwie i akcentach sportowych. Mamy nadzieję, że działacze zwrócą na to uwagę i zauważą iż rajdy na regularność tracą na znaczeniu wobec coraz prężniej rozwijających się, emocjonujących i widowiskowych rajdach historycznych.

 

 

Galeria - Legend Boucles de Spa 2013
Legend Boucles de Spa 2013