Itinerer: KronikaRajdow.pl

Z Boguchwały na Rally Legend!

Aktualności Wednesday, 09 October 2019 08:46

W czwartek 10 października rozpoczyna się wielkie rajdowe święto, które potrwa do niedzieli - 17. Rallylegend 2019. W tej wyjątkowej imprezie wystartuje po raz pierwszy aż pięć Polskich załóg w tym jedna oryginalnym historycznym samochodem - Saabem 96 V4 Rally!

Historyczny Saab 96 w rajdach i wyścigach w Polsce, bierze udział od 2009 roku. Jednak od początku swojego istnienia był autem rajdowym. Jeździł głównie na szwedzkich oesach, w tym zimowych Mistrzostwach Świata (WRC), które wliczały się także do cyklu Mistrzostw Szwecji. Udokumentowanym przykładem są lata osiemdziesiąte w tym 1980, 1981 i 1985, kiedy to ostatni raz auto uczestniczyło w tak znaczącej imprezie. Za sterami zasiadał wtedy Karl-Erik Bäckwall, a na prawym Dorothe Bäckwall.

 

Z Boguchwały na Rally Legend!

fot. Z archiwum załogi

 

Wracając do czasu teraźniejszego. Po rzeszowskim sukcesie Zespół Hoffman zdecydował się na uczestnictwo w 17. Rally Legend, który odbędzie się z państwie San-Marino. Załoga będzie się składać z Pawła Hoffmana i Jakuba Kaszuby, który już w 2018 roku gościł na prawym fotelu Saaba. Obaj zawodnicy posiadają licencje wydane przez Automobilklub Rzeszowski i od lat są z nim związani. Będą pierwszymi zawodnikami w barwach AR i Boguchwały, którzy wystartują we wspomnianym rajdzie.

 

Z Boguchwały na Rally Legend!

fot. Jakub Rozmus

 

Wśród rajdowych gwiazd z wielu krajów, z polski przyjedzie pięć załóg. Zespół Hoffman znajdzie się w gronie dwudziestu jeden oryginalnych rajdówek wyprodukowanych przed 1982 rokiem. Będą jedyną polską załogą wśród tych legendarnych aut. Paweł i Jakub wraz z ekipą będą chcieli sportowo, a jednocześnie w miłej atmosferze rywalizować na górskich trasach tego niewielkiego, a jednakże pięknego państwa.

 

Z Boguchwały na Rally Legend!

fot. Handke

 

Materiał przygotował Zespół Rajdowy Hoffman (www.hoffman.auto.pl/rajdy)