Polacy widowiskowo w Eifel Rallye Festival 2019!

Aktualności Wednesday, 24 July 2019 08:15
Polacy widowiskowo w Eifel Rallye Festival 2019! fot. Mariusz Szymczak - Simeck Photo

Polska załoga Marek Suder i Dariusz Gurdziołek wystartowała Fordem Sierra Cosworth 4x4 w prestiżowej imprezie Eifel Rallye Festival 2019 rozgrywanej w Niemczech. To druga w historii Polska załoga, która po sześciu latach wzięła udział w tym niezwykłym rajdzie.

Eifel Rallye Festival to wyjątkowe wydarzenie rajdowe. Zachowując zasady rajdu samochodowego jest rodzajem festiwalu - święta historycznych rajdów samochodowych. Na długiej liście startowej znajdziemy wiele oryginalnych, ex fabrycznych samochodów, które zapisały się w rajdowej historii. Nie brakuje też wspaniałych nazwisk - kierowców, którzy po latach wsiadają do legendarnych samochodów m.in.: Timo Salonen, Stig Blomqvist, Erwin Weber.

Marek Suder - wielki pasjonat rajdowej historii, właściciel zespołu Gazmot Motorsport, wreszcie kierowca rajdowy, przygotowuje wierne repliki wyczynowych Fordów, które zapisały się w historii Polskich rajdów. Wspólnie z Dariuszem Gurdziołkiem wystartowali w Eifel Rallye Festival, Fordem Sierra RS Cosworth 4x4 w barwach zespołu Mariana Bublewicza. Czasy na odcinkach specjalnych mają w tej imprezie drugorzędne znaczenie, podobnie jak na Rally Legend. Tutaj liczy się pokaz - szybki i efektowny styl jazdy. Polska załoga nie zawiodła! Pokazała się z najlepszej strony prezentując widowiskowy styl jazdy. Zgromadzeni przy trasie Polscy kibice rajdowi dodatkowo podgrzewali „do walki” załogę biało-czerwonej Sierry Cosworth 4x4.


fot. Mariusz Szymczak - Simeck Photo - Eifel Rallye Festival 2019

fot. Mariusz Szymczak - Simeck Photo - Eifel Rallye Festival 2019


Specjalnie dla nas Marek Suder przygotował relację ze startu z Dariuszem Gurdziołkiem w Eifel Rallye Festival 2019. Serdecznie zapraszamy:

„W miniony weekend wzięliśmy udział w Eifel Rally Festival. Rajd odbył się w okolicy miejscowości Daun w Niemczech. Piękna powulkaniczna okolica, barwne i malownicze krajobrazy wśród których rozegrano osiem bardzo zróżnicowanych i wymagających odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 140 km. Spotkaliśmy tam wielu utytułowanych kierowców i pilotów rajdowych startujących w ostatnim pięćdziesięcioleciu. Mogliśmy obejrzeć wiele oryginalnych rajdówek, którymi jeździli najlepsi kierowcy ubiegłego wieku. Urzekła nas wspaniała atmosfera w niesamowitym rajdowym klimacie. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez organizatorów oraz współzawodników.


67139698 2263603787022889_445234polacy-widowiskowo-w-eifel-rallye-festival-20193668048658432_n

fot. Gazmot Motorsport - Marek Suder przy mistrzowskim Subaru Impreza 555 Grupy A, którym Krzysztof Hołowczyc i Maciej Wisławski zdobyli Rajdowe Mistrzostwo Europy w 1997 roku! W Subaru z numerem rejestracyjnym P162 EUD odtworzono oryginalne barwy zespołu Stomil Olsztyn Mobil1 Rally Team.

 

Jadąc Fordem Sierra Cosworth 4x4 w barwach nieodżałowanego Mariana Bublewicza przypomnieliśmy tym trochę starszym kibicom jego start w Rajdzie Deutschland 1992 Fordem Sierrą Cosworth RS. Staraliśmy się zaprezentować z jak najlepszej strony jadąc jak najbardziej efektownie i widowiskowo co w dużej mierze nam się udało. Przez cały rajd czuliśmy bardzo mocny doping kibiców zarówno na odcinkach specjalnych gdzie machali nam flagami i transparentami dodając jeszcze wielkiej otuchy do widowiskowej jazdy, w strefie serwisowej gdzie przychodzili z bardzo ciepłymi słowami oraz na samej mecie gdzie bardzo licznie czekali by nas przywitać.

 

 

fot. Gazmot Motorsport - Eifel Rallye Festival 2019

 

Serdecznie dziękujemy za tak ciepłe słowa i kibicowanie na odcinkach specjalnych oraz przed monitorami, bardzo to odczuwaliśmy i pojechaliśmy to dla Was dla kibiców. Pozdrawiamy serdecznie!”

fot. Mariusz Szymczak - Simeck Photo - Meta Eifel Rallye Festival 2019

fot. Mariusz Szymczak - Simeck Photo - Meta Eifel Rallye Festival 2019

kronikarajdow

Latest from kronikarajdow

Related items (by tag)

back to top