Itinerer: KronikaRajdow.pl

Puchar Legend KronikaRajdow.pl!

Aktualności poniedziałek, 22 stycznia 2018 15:13

Po raz pierwszy w historii ogłaszamy Puchar Legend KronikaRajdow.pl! Jest nam niezmiernie miło współtworzyć projekt z Classicauto Cup  - Największy w Polsce Puchar dla Samochodów Klasycznych.

Rozpoczęliśmy siódmy rok naszej działalności i szczęśliwa siódemka zaowocowała zupełnie nowym projektem. Od kilku lat mamy przyjemność współpracować z Magazynem Classicauto, który już od dziesięciu lat organizuje Classicauto Cup - Największy w Polsce Puchar dla Samochodów Klasycznych.  Z pasji i naszych doświadczeń powstał Puchar Legend KronikaRajdow.pl rozgrywany w ramach Classicauto Cup!

Puchar Legend KronikaRajdow.pl - dedykowany jest dla byłych Mistrzów Rajdowych lub Wyścigowych osiągających swoje sukcesy minimum 15 lat temu, biorących udział w Classicauto Cup w autach z GRUP od 1 do 7. Podczas każdej z pięciu imprez zostaną wręczone puchary dla trzech najszybszych Mistrzów. Fundatorem pucharów jest KronikaRajdow.pl. Wpisowe dla uczestników Pucharu Legend KronikaRajdow.pl będzie zdecydowanie obniżone lub wręcz symboliczne (najstarsze samochody), po to by zapewnić uczestnikom cyklu niespotykane dotychczas widowisko.

 

Puchar Legend KronikaRajdow.pl!

 

Jubileuszowy dziesiąty sezon Classicauto Cup zapowiada się niezwykle interesująco! Nowy zespół zarządzający, nowy regulamin, nowe puchary i przede wszystkim nowy kalendarz imprez wśród których po raz pierwszy: Tor Modlin, Tor Bednary oraz Tor FCA Tychy!

 

Regulamin ramowy Classicauto Cup 2018   |   Regulamin techniczny i klasyfikacyjny Classicauto Cup 2018

www.classicautocup.pl


Nowe obiekty


W tym sezonie pojawimy się na trzech nowych obiektach. Pierwszym z nich jest Tor Modlin, który miał swoją premierę podczas warszawskiego Rajdu Barbórka 2017 i jest oddalony jedynie 36 km od Warszawy. Obiekt jest całkowicie nowy, nawierzchnia jest perfekcyjna, a na zawodników czeka wiele atrakcji w postaci licznych wiaduktów. Drugim obiektem po raz pierwszy goszczącym w kalendarzu CAC jest znajdujący się pod Poznaniem i znany wielu miłośnikom Tor Bednary. Trzecią nową lokalizacją jest Tor FCA w Tychach, na którym byliśmy już raz w 2009 roku. Jesteśmy przekonani, że rywalizacja na historycznym torze testowym byłego FSM będzie obowiązkowym punktem programu. Pełen kalendarz naszych imprez jest dostępny na stronie 7.


Nowy regulamin

Zapoznaliśmy się z wieloma regulaminami technicznymi imprez w Polsce i zagranicą. Postanowiliśmy zdecydowanie uprościć nasz dotychczasowe regulacje, aby stały się bardziej czytelne i sprawiedliwe. Stworzyliśmy nowy podział na Grupy i Kategorie, który uwzględnia przede wszystkimi różnice w konstrukcji aut na przełomie lat oraz poziomu ich przygotowania do rywalizacji:


GRUPA 1: VINTAGE

W ramach tej grupy zostaną dopuszczone modele aut, których produkcja rozpoczęła się przed 1975 rokiem oraz większość samochodów produkowanych w Krajach Demokracji Ludowej wyposażonych w silniki zasilane gaźnikowo. Dla aut z tej grupy postanowiliśmy na zachętę, obniżyć wpisowe o 50% na cały sezon 2018!


GRUPA 2 I 3: OLDTIMER CLASSIC I SPORT

W ramach tej grupy zostaną dopuszczone modele aut, których produkcja rozpoczęła się pomiędzy 1975 a 1985 rokiem.


GRUPA 4 I 5: YOUNGTIMER CLASSIC I SPORT

W ramach tej grupy zostaną dopuszczone modele aut, których produkcja rozpoczęła się pomiędzy 1986 a 1995 rokiem.


GRUPA 6 I 7: WRC CLASSIC I SPORT

W ramach tej grupy zostaną dopuszczone modele aut, których produkcja rozpoczęła się najpóźniej w 2000 roku i zostały wyposażone w napęd na 4 koła i silnik turbodoładowany o pojemności powyżej 1800 ccm.


GRUPA 8: SUPER CARS

W ramach tej grupy zostaną dopuszczone nowsze super samochody z short listy oraz wozy nie spełniające rygorów powyższych grup z uwagi na wprowadzone modyfikacje.


Każda z grup będzie mieć podział na kategorię:
Classic - czyli auta bez modyfikacji lub z niewidocznymi przeróbkami
Sport - auta z modyfikacjami do sportu
Każda z grup będzie mieć podział także na klasy pojemnościowe.


W GRUPIE 1 VINTAGE
specjalnie z myślą o właścicielach Fiatów 126p stworzyliśmy klasę do 800 ccm.


Dlaczego taki podział na Grupy?

Pierwszą datą graniczną jest 1974 rok. W 1975 zaczęły się pojawiać nowe konstrukcje, z niezależnym tylnym zawieszeniem i często układem wtryskowym. Doskonałym tego przykładem jest Porsche 924, które swój debiut miało w 1975 roku. Kolejny przełom to połowa lat 80-tych. Wtedy też pojawiły się w większych ilościach auta z 4 zaworami na cylinder, m.in. Mercedes 2.3-2.5 16V, BMW e30 M3. Ostatni ważny przełom to połowa lat 90-tych, kiedy auta nabrały już sporo „plastiku” i te wozy muszą jeszcze poczekać na swoją kolej. Wyjątkiem są tutaj auta z napędem na 4 koła i turbodoładowanymi silnikami, gdyż w ich przypadku pewna epoka skończyła się na Mitsubishi Lancerze Evo 6 produkowanym do 2000 roku. Oczywiście niektóre auta wyjeżdżają jako kultowe już z fabryki i dla nich jest grupa Super Cars. W tej grupie jeżdżą także auta, których modyfikacje przekraczają dopuszczalne zmiany dla powyższych kategorii.
Nowości w Pucharze Pań

Portal dla kobiet za kółkiem Motocaina.pl stał się patronem medialnym Classicauto Cup. Będzie mieć także swój własny Puchar Pań Motocaina.pl w ramach CAC. W rywalizacji będą klasyfikowane wszystkie Panie za kierownicą w klasykach i nie tylko. To nasz ukłon w stronę płci pięknej. Mamy nadzieję, że część Pań zostanie zarażona pasją do klasyków.
Puchar Krajów Demokracji Ludowej 125pe - dla kierowców aut wyprodukowanych w Krajach Demokracji Ludowej, których produkcję uruchomiono do 31/12/1991. Fundatorem pucharów i nagród jest sklep.125pe.pl
Puchar 911 Porsche Polska - dla kierowców Porsche 911 niezależnie od roku produkcji (nowsze auta będą mieć odpowiedni przelicznik). Fundatorem pucharów i nagród jest Porsche Polska.
Puchar Mazda Rotary Classic Club Polska - dla kierowców Mazd z silnikami Wankla niezależnie od roku produkcji (nowsze auta będą mieć odpowiedni przelicznik). Fundatorem pucharów i nagród jest dealer Mazda Gołembiewscy.
Puchar BMW e30 Auto Fus Group - dla najszybszych kierowców BMW e30. Fundatorem pucharów i nagród jest dealer BMW Auto Fus Group.
Puchar Forzaitalia.pl - dla kierowców włoskich samochodów (nowsze auta będą mieć odpowiedni przelicznik). Fundatorem pucharów i organizatorem nagród jest klub Forzaitalia.pl.


Nowy pomysł na treningi

Każdy kto będzie chciał potrenować, będzie mieć taką możliwość na 3 sposoby:
- Całodniowy trening
- Całodniowy trening z instruktorem
- Szkoła Jazdy Classicauto - całodniowe zajęcia teoretyczne oraz praktyczne na torze


Nowy zespół

W 2018 roku pojawił się nowy zespół zarządzający Classicauto Cup, składający się z Pawła i Michała. Poniżej prezentujemy kilka zdań o każdym z nich.


Paweł Wysocki

Paweł jest związany z motorsportem od 19 lat. Od 2001 roku czynnie bierze udział jako koordynator lub serwis załóg w różnych cyklach takich jak RSMP, dawny RPP, WSMP oraz GSMP. Był także członkiem polsko-włoskiego zespołu startującego w długodystansowych wyścigach w Polsce oraz Europie Centralnej m.in samochodami Lancia Delta HF Integrale, Alfa Romeo czy Ferrari 355 oraz 360 Challenge. W latach 2010-2014 był głównym sędzią technicznym Driftingowych Mistrzostw Polski.
Od 2004 roku Paweł bierze czynny udział w rywalizacji także jako zawodnik na imprezach amatorskich a także profesjonalnych, przechodząc przez wszystkie możliwe dyscypliny: GSMP, Puchar Legend RSMŚL, Rajdowy Puchar Polski  oraz RSMP. Od 2016 roku regularnie startuje w HRSMP. Paweł jest także znanym uczestnikiem Classicauto Cup, biorącym w nim udział niemalże od samego początku. Obecnie jego wozem jest Toyota Corolla AE86.


Michał Pryczek

Od najmłodszych lat pasjonują go rajdy samochodowe, a najbliższa jego sercu była zawsze marka Subaru. Przez kilka ostatnich lat współpracował z PZM w ramach akcji Bezpieczne Rajdy i ukończył około 20 zawodów w charakterze samochodu '0'. W 2016 i 2017 roku, jako zerówka pojawił się także na starcie ADAC Rallye Deutschland (Rajd w randze Mistrzostw Świata) na Subaru Impreza GC8 555, odwzorowującym legendarny wóz Colina McRae. Sezon 2017 to starty w pełnym cyklu HRSMP i zdobycie 1. miejsca na koniec sezonu 2017 w kategorii HR+. W tym sezonie z dużym prawdopodobieństwem zobaczymy go również w pełnym cyklu HRSMP. Od 2008 roku Michał bierze czynny udział w organizacji imprez samochodowych: testów, treningów i szkoleń.

Sprawdzona formuła

To co na pewno się nie zmieni w sezonie 2018 roku, to iście piknikowa atmosfera oraz formuła samych zawodów. Podczas każdej eliminacji odbędą się przejazdy zapoznawcze i przejazdy na czas po wyznaczonym odcinku o długości od 2.5 do 5 km. Szczegóły każdej z eliminacji będą publikowane około 30 dni przed imprezą.

 

Kalendarz 2018

Puchar Legend KronikaRajdow.pl!