Itinerer: KronikaRajdow.pl

6 Barbórka Legend 2016

Aktualności środa, 30 listopada 2016 11:47

10 grudnia wystartuje 54 Rajd Barbórka 2016 - Ogólnopolskie Kryterium Asów. Po raz szósty w ramach rajdu zostanie rozegrana Barbórka Legend! To najbardziej prestiżowa impreza dla Rajdowych Legend w Polsce!

Organizator Rajdu Barbórka przygotował jak co roku kolejne nowości. Po raz pierwszy zostanie rozegrany odcinek specjalny PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie pod Warszawą. To będzie najdłuższy 6 kilometrowy odcinek przejeżdżany dwukrotnie OS 2/5, natomiast lokalizacja podwarszawskiego odcinka wydłużyła całkowitą ilość kilometrów rajdu dwukrotnie w stosunku do roku poprzedniego. Zostają natomiast znane z poprzednich lat odcinki Bemowo - w tym roku tylko raz przejeżdżane przez Legendy oraz Tor Służewiec - miejsce znane z  historycznych edycji Rajdu Barbórka oraz Rajdu Warszawskiego na początku lat '70.


Pozostaje bez zmian - podział na klasy oraz przejazd 15 najlepszych zawodników po odcinku Kryterium Karowa wprowadzony po raz pierwszy rok temu. Oficjalna lista startowa nie jest jeszcze znana ale wiemy iż było ogromne zainteresowanie startem historycznych załóg.


KronikaRajdow.pl jest oficjalnym partnerem medialnym 54 Rajdu Barbórka 2016!

6 Barbórka Legend 2016

Fot. Jakub Żołędowski


6 Rajd Barbórka Legend 2016
Długość trasy: 149,32 km
Długość prób sportowych: 25,24 km / 6 OS


Piątek 9 grudnia 2016

Badanie Kontrolne Bemowo Carrefour - od 10:00 do 17:00


Sobota 10 grudnia 2016

OS 1 Tor Służewiec - od 9:45 do ok. 10:15
OS 2 Ptak Warsaw Expo - od 10:40 do ok. 11:10


Serwis Autodrom Bemowo - od 11:37 do ok. 12:37


OS 3 Autodrom Bemowo
- od 12:10 do ok. 12:40
OS 4 Tor Służewiec - od 12:55 do ok. 13:25
OS 5 Ptak Warsaw Expo - od 13:55 do ok. 14:25
OS Karowa - od 17:00 do ok. 18:00


Mapki Odcinków Specjalnych


OS 1 / 4 - Tor Służewiec (4,77 km)

Pierwszy odcinek jest miejscem, gdzie na pewno można spotkać wszystkich zawodników, warto więc rozpocząć kibicowanie właśnie od tego odcinka. Trasa OS Tor Służewiec składa się z przejeżdżanej dwukrotnie widowiskowej pętli dookoła strefy dla kibiców. Odcinek ten posiada więc bardzo wiele ciekawych miejsc do oglądania.

Dojazd dla kibiców od ulicy Puławskiej, parkowanie w okolicach skrzyżowania z ulicą Wyścigową. Drugie wejście dla kibiców zlokalizowane jest od ul. Poleczki.
Przy obydwu wejściach będzie można kupić bilety. Dla posiadaczy naklejek Parking GOLD przygotowany jest parking wewnątrz toru Służewiec (wjazd od ul. Poleczki).
(mapa)


OS 2 / 5 - Ptak Warsaw Expo (6,00 km)

Jest to odcinek, który debiutuje na Rajdzie Barbórka. Jest najdłuższym odcinkiem tegorocznej edycji zawodów. Składa się z przejeżdżanej dwukrotnie pętli na terenie parkingów Centrum Targowo-konferencyjnego w Nadarzynie. Dla kibiców przygotowana została duża strefa z widokiem na wiele ciekawych fragmentów trasy.

Jedyne wejście dla kibiców znajduje się przy pierwszym wjeździe do centrum Ptak Warsaw Expo (przy Hali C). Dogodny i szybki dojazd (kilkanaście minut z Bemowa) do tego odcinka zapewnia Trasa S8. Parking dla kibiców jest bezpłatny. Samochody z wykupionym Parkingiem GOLD parkują tuż obok wejścia do strefy kibica na wprost wjazdu na teren obiektu.

(mapa)

OS 3 - Autodrom Bemowo (1,60 km)

Doskonale znany wszystkim kibicom odcinek Bemowo jest sercem Rajdu Barbórka. W tym roku w nowej odsłonie. Najciekawszymi fragmentami trasy dostępnymi dla kibiców jest oczywiście słynny mostek, gdzie w tym roku zlokalizowana będzie Trybuna z miejscami siedzącymi. Trasa odcinka przebiega po przejeżdżanej dwukrotnie pętli. Na Autodromie Bemowo zlokalizowany jest także Park Serwisowy, warto więc zaplanować tutaj dłuższy pobyt.

Tradycyjnie na OS Bemowo znajdują się dwa wejścia: główne przy Punkcie Kibica od ul. Powstańców Śląskich oraz dodatkowe do strefy Trybuny blisko mostka od Parkingu. Wjazd na Parking GOLD zlokalizowany od ul. Piastów Śląskich.

(mapa)


OS Kryterium Karowa (2,10 km)

Wszystkie trybuny na Karowej zlokalizowane są dookoła słynnej beczki. Trybuna VIP i Trybuna Żółta mają numerowane miejsca siedzące, natomiast umiejscowiona w Parku Kazimierzowskim Trybuna Zielona ma jedynie miejsca stojące. Z każdej trybuny widoczny będzie telebim z relacją na żywo. Na terenie strefy dla kibiców znajduje się także Park Serwisowy, dzięki temu można więc próbować zdobyć autograf ulubionego zawodnika. Warto pamiętać także, że z uwagi na dużą liczbę kibiców przejście pomiędzy strefami dla kibiców jest bardzo utrudnione. Odcinek otwarty dla kibiców jest od godziny 16:00, a już od godziny 17:00 rozpoczynają się przejazdy pokazowe!


Tegoroczną nowością dla kibiców przyjeżdżających na odcinek Karowa jest zlokalizowany przy ul. Browarnej (wjazd od ul. Leszczyńskiej lub Topiel) parking dla Kibiców. Ilość miejsc na tym parkingu jest ograniczona, dlatego wjazd będzie możliwy tylko dla osób posiadających specjalną nalepkę wjazdową "Parking Karowa".

(mapa)


 6 Barbórka Legend 2016

Fot. Jakub Żołędowski


6 Rajd Barbórka Legend 2016
Oficjalna strona internetowa: www.barborka.pl
Organizator: Automobilklub Polski
Regulamin: [link]


Sprzedaż biletów: [link]

Gdzie kupić bilety? (link)
Harmonogram (link)
Mapy odcinków (link)
Poradnik dla kibiców (link)