Itinerer: KronikaRajdow.pl

Legendy na 49 Rallye Monte Calvaria!

Aktualności poniedziałek, 10 lutego 2014 14:45
Legendy na 49 Rallye Monte Calvaria! fot. Jakub Żołędowski

49 edycja Rallye Monte Calvaria odbędzie się w sobotę 15 lutego 2014 roku. To legendarny i najstarszy KJS w Polsce, rozgrywany w zimowej scenerii w Górze Kalwarii i okolicach. W tym roku po raz drugi zostanie powołana klasa „Legend” dla historycznych aut rajdowych. 

Organizator legendarnej imprezy planuje rozegranie kilkunastu ciekawych technicznie prób sportowych. Tradycyjnie całodniową rywalizację zwieńczy próba miejska w na ulicy Księdza. Sajny o Puchar Burmistrza Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Kultowa impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem dlatego przewidywana ilość zawodników została ograniczona do 100 załóg, klasyfikowanych według pojemności silnika. W tym roku po raz drugi zostanie rozegrana klasa „Legend”, dla dawnych Mistrzów oraz historycznych samochodów rajdowych. Na tydzień przed zamknięciem listy zgłoszeń swój udział potwierdziło pięć „Legend”. Wśród nich dwie załogi zespołu Rally Legend Team Poland: Andrzej Wodziński / Marek Pawłowski w błękitnej Lancii Fulvia oraz czerwonym Fiatem 125p Rafał Winiarski i Jakub Żołędowski - redaktor naczelny KronikaRajdow.pl.

 

„Większość Warszawskich zawodników zaczynało swoje starty w tym najstarszym KJS. Bywało że na starcie stawało po 150 załóg. W koło miasta Góra Kalwaria przebiegały różne trasy, ale nie zmienna była przychylność władz miasta i okolicznych firm udostępniających placów na próby a nie rzadko też sponsorując rajd lub fundując nagrody. Tak że i w tym roku dzięki przychylności pana burmistrza Dariusza Zielińskiego młodzi działacze Automobilklubu Polski mogą zorganizować najstarszy w Polsce KJS, a jego uwieńczeniem będzie próba w mieście na ul. Księdza Sajny. Bazą rajdu już po raz drugi będzie hotel Podzamcze. Także po raz drugi zostanie rozegrany puchar LEGEND dla historycznych aut rajdowych. W roku ubiegłym w tej kategorii wystartowało 6 aut, w tym roku być może w tej klasie wystartuję przynajmniej dziesięć ekip. Wybierają się do góry Kalwarii na fiatach 125 Rafał Winiarski / Kuba Żołędowski, Andrzej Wozniak Polskim Fiatem 125p, szykuję Opla Ascone Waldek Daszkowski. Swój start zapowiada Adam Grycan, a Lancia załogi Andrzej „Śruba” Wodziński / Marek Pawłowski jest gotowa do boju, tym bardziej że Andrzej w swoim debiucie w latach sześćdziesiątych wygrał ten KJS trabantem. Tego roczne warunki pogodowe mogą sprawić że nie będzie się liczyła moc auta, a perfekcyjna jazda na próbach. Na pewno warto będzie pojechać na próby do Kalwarii czy Piaseczna i popatrzyć na stare rajdówki, ale też na walkę w innych klasach, a tu przecież jako pilot syna Maćka startuję od dawna Prezes A. Polski Romuald Chałas Mitsubishi Lancer, z nimi może będzie próbował powalczyć syn Andrzeja Wodzińskiego znany z driftu Maciek Wodziński” - Marek PawłowskiLegendy na 49 Rallye Monte Calvaria!

 

projekt: Jakub Żołędowski