Itinerer: KronikaRajdow.pl

Jaroszewicz startuje Abarthem!

Aktualności czwartek, 05 września 2013 12:10

Legenda polskich rajdów, Andrzej Jaroszewicz na specjalne zaproszenie organizatorów w 2 Rajdzie Polski Historycznym wystartuje jako Gość Honorowy za kierownicą Fiata Punto Abarth Supersport w barwach Kroniki Rajdów!

Andrzej Jaroszewicz największe sportowe sukcesy odnosił samochodami Grupy Fiat. Pierwsze tryumfy zdobywał za kierownicą Polskiego Fiata 125p. Od 1974 roku mając do dyspozycji dwa Fiaty 124 Abarth, jeździł w Mistrzostwach Polski i Europy. Rywalizację ukończył na podium Mistrzostw Europy 1975 roku. W kolejnym roku za kierownicą Lancii Stratos HF, Andrzej Jaroszewicz zdobył drugi tytuł vice Mistrza Europy.

 

Po blisko 37 latach, ponownie wystartował za kierownicą Fiata Abartha, tym razem współczesnym modelem Abarth 500C w 46 Międzynarodowym Rajdzie Żubrów 2012. Fiat Auto Poland chętnie użyczył Abartha wyposażonego w turbodoładowany silnik o mocy 160 KM. Start w Rajdzie Żubrów zakończył się pełnym sukcesem w postaci 1 miejsce w kategorii Fiat i wysokiego szóstego miejsca w klasyfikacji generalnej.

 

Andrzej Jaroszewicz na specjalne zaproszenie organizatorów, wystąpi jako Gość Honorowy w 2 Rajdzie Polski Historycznym. Fiat Auto Poland ponownie chętnie użyczył swoją najmocniejszą broń - Fiata Punto EVO Abarth Supersport wyposażonego w turbodoładowany silnik o mocy 180KM.

 

W czwartek 5 września na Rynku Głównym w Krakowie, u boku Barbary Majchrowskiej, Sobiesława Zasady i Jana Kościuszko uroczyście otworzą 2 Rajd Polski Historyczny. W piątek rano w barwach AJMotorsport / KronikaRajdow.pl, Andrzej Jaroszewicz z żoną Alicją Grzybowską wystartują na trasę rajdu Fiatem Punto Abarth Supersport, jako Goście Honorowi w przejeździe pokazowym.

 

Jaroszewicz startuje Abarthem!

 

 

Lista startowa 2 Rajdu Polski Historycznego  |  Oficjalna strona 2 Rajdu Polski Historycznego